קטלוג

אוכלים עם העיניים

המנות שאף ילד לא יוכל לסרב להן

ילדים מאז ומעולם היו עם בעייתי באוכל. אחד לא יסבול אפילו את קרבתן של ירקות לצלחת, שני מתחרפן למראם של עשבי תיבול ירוקים באוכל, שלישי היה רוצה את מרק העדשים שלו בלי עדשים ועוד ועוד והסיפורים לא נגמרים. אם לא די בכך, בעוד ההתמודדות עם ילד אחד היא אפשרית במידה מסויימת, ככל שמתרבים הילדים בבית, על ההורה לזכור ולחמוק מיותר ויותר מכשולים הנוגעים לבררנות ההולכת ונהיית ספציפית יותר ככל שמספר הבררנים גדל.

אז רגע לפני שהשגעון מזנק עליכם ואתם מחליטים שזהו, כנראה שמעכשיו תכינו כל יום בבית פסטה בלי כלום. ואולי גם שניצל מידי פעם, אם כולם במצב רוח טוב, אנחנו באים לעזרתכם! פנינו לגולשים בעמוד הפייסבוק שלנו בבקשה לעצה וקיבלנו לא פחות מ-3 שיטות שונות להכניס עוד קצת אוכל לבטן של ילדים בררנים. להוציא עטים ומחברות.

אוכל מעניין

לפעמים, כל מה שילדים צריכים בכדי להשתכנע לטעום משהו, הוא שיסדרו להם את העניינים בצלחת בצורה מושכת ומעניינת. אולי אפילו משחקית אם תרצו. השיטו עבורם סירת טוסט בים המקושקשת גבה הגלים, שמעליה מרחפים שחפי מלפפון המנסים לדוג את דגיגי הנקניק השובבים, ואולי, תוך כדי השיט, ינשנשו גם הם איזה גל או דג.

או כמו שאפשר לראות בסרטון המקסים שהכינה עבורנו הגולשת אנה קובלסקי שילמד אתכם להכין שבלולוני כריכים, לילדים שאוהבים טבע, אבל פחות אוהבים לנסות אוכל חדש.

אוכל מחופש

לפעמים, מספיק שהאוכל יראה כמו משהו שהם מכירים ואוהבים. חביתה עם עגבניות וחסה בלחמניית המבורגר יכולה להיות מספיק קרובה לדבר המוכר ואהוב למשל. או כמו בסרטון הנהדר של הגולשת איריס לוי שהצליחה לדמות ארוחת ערב שלמה של ירקות, ביצים, גבינות ופחמימה – לפיצה!

אוכל מוחבא

יודעים כל אם ואב ישראלים, לפעמים אין ברירה וצריך להחמיק עוד מרכיב או שניים לתוך האוכל, רק בכדי שיהיה שם איזה שהוא משהו, ולו הקטן ביותר שנוכל לקרוא לו מזין. קצת קישוא מגורד ברוטב הלבן, טיפה כרובית טחונה במרק, קצת גבינה בפסטה. ואם התחלנו בפסטה, מוזמנים לראות את הפתרון של הגולש אוהד קויתי לפסטה ממולאת בהפתעות לילדים שמוכנים לאכול רק פסטה חלקה.

המלצות נוספות שעשויות לעניין אותך